Skład Błonnika Witalnego

W skład Błonnika Witalnego wchodzi dwa surowce zielarskie: nasiona Babki płesznika i łuski nasion Babki jajowatej.

Błonnik Witalny Odchudzanie

Błonnik Witalny

Babka płesznik

 


Skład Błonnika Witalnego

Jest to roślina lecznicza. Surowiec zielarski stanowi przede wszystkim jej nasienie.
Nasiona babki płesznika – (Semen Psylli)  mają brunatą barwę, są gładkie i połyskujące, kształt ich jest podłużny  o długości 2-3milimetrów, w jednym końcu są szersze niż w drugim.
Głównym składnikiem nasion jest śluz zawarty w łupinie nasiennej (10-15%).

Działanie
Najlepszy środek przeczyszczający dla niemowląt i małych dzieci. Podany doustnie niestrawiony przechodzi do dalszych odcinków jelita, powodując silne pęcznienie treści i pobudzając perystaltykę. Surowiec polecany jest także kobietom w ciąży, gdyż skutecznie zastępuje inne, nieraz gwałtownie i silnie działające, środki przeczyszczające. Działanie następuje po ok.12-24 godzinach lub nawet później.

Babka Jajowata

Skład Błonnika Witalnego

Naturalnym środowiskiem występowania tej rośliny są tereny południowej i zachodniej  Europy, a przede wszystkim Hiszpanii. Jest również uprawiana w  Indiach, USA i Brazylii. Owocem tej rośliny są małe jasnobrunatne nasiona, których łupina jest bogata w związki śluzowe o zastosowaniu leczniczym.Działanie.
Ich charakterystyczna właściwość jaką jest pęcznienie przy zetknięciu z wodą, wykorzystuje się w lecznictwie. Stosuje się je jako leki łagodnie przeczyszczających.
Związki  śluzowe zawarte w tej roślinie pełnią rolę środków osłaniających, zmiękczających, ochronnych i przeciwzapalnych. Działanie to jest wyłącznie miejscowe, ponieważ śluzy te nie wchłaniają się z przewodu pokarmowego.

A teraz najciekawsze.

Komentowanie zamknięte.